Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#961 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 14:51

do tabletu to ide. do HTC nie treba ešte v HTC niečo nastaviť?
  • 0

#962 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 15:18

Ještě je třeba upravit nastavení cest souborů. V tom se už ale nevyznám. Mám databázovou složku na kartě. Teď to mám nastavené takto: V FTPserveru nastavena Default dir na /mnt/extSdCard/adrake Nezaškrknuto "Restrict access to default dir and subdirectories" V nastavení aDrakeSync nastaveno SD Card Path: /mnt/extSdCard/ Možná je třeba upravit i aDrake.ini.
  • 0

#963 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 15:29

v tom to nebude. to je dobre nastavené- ved v menu si môžeš vybrať: Choose Folder. na tablete hned začne vypisovať čo sa deje, HTC nič. ani sa nepripojí
  • 0

#964 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 15:54

jáj, trošku som sa pohral a ide. chybka v povolení siete
  • 0

#965 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:10

Dotazek. Da se nejak nastavit aby se mi nektere typy wpt nezobrazovaly (treba parkovaci wpt)?
  • 0

#966 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:14

Že já se s tím píšu...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#967 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 9:38

LudekV napsal/a:
Že já se s tím píšu...


Promin vetsinou jedu s programem hokus pokus pri vsem, co to umi a neumi a tady me to tak nejak napadlo jen ze to je pro vyhledavani ne pro zobrazovani. Ale dekuji za odkaz
  • 0

#968 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 18:50

Ahoj všem, je nějaký způsob konverze map jiných formátů pro adrake? Např. z OziExploreru apod. Zkoušel si někdo takto hrát a vytvářet offline mapy? Vektorová mapa je fajn, ale někdy má málo detailů, a když už člověk má jiné mapy k dispozici ... Díky skurakai
  • 0

#969 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 19:37

Že já se s tím píšu...
a Šubi taky...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#970 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 15:47

Stáhl jsem adrake do galaxy ace 5830i a nemůžu rozchodit offline mapy v nastavení mi chybí tlačítko soubor s mapou. Nevím kde mapu umístit, či kde ji zapnout. Poraďte prosím
  • 0

#971 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 15:55

Prestan spamovat a proste pockej.
  • 0

#972 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 16:05

petulinka1 napsal/a:
Prestan spamovat a proste pockej.


omlouvám se blbne mi pripojeni, a omylem jsem poslal 3x stejny prizpevek, tak jsem ty dva zeditoval na smailíky
  • 0

#973 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 19:29

Tak je misto te editace rovnou smazej!
  • 0

#974 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 19:34

HaLuMa napsal/a:
Tak je misto te editace rovnou smazej!


DOBRÁ RADA... NEUMĚL BYS MI PORADIT I S MÝM PROBLÉMEM?
  • 0

#975 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 6:24

LudekV: hovořil jsem o konverzi, nikoliv o tvorbě nových map ;-) V MOBAc jsem si dělal mapy dříve než existoval a:drake. MAPC2MAPC pro mne také není řešením, nejprve je totiž nutno exportovat viditelnou část mapy.

Pokud a:drake umí offline pouze vektorové mapy nebo bitmapové dlaždice, tak asi řešení nebude žádné. Leda by nějaký program uměl dlaždicovat z georerefencovaných map.
  • 0

#976 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 7:06

geoborg napsal/a:
DOBRÁ RADA... NEUMĚL BYS MI PORADIT I S MÝM PROBLÉMEM?

Co na mne hulakas?

Ja jsem si mapu dal do adresare tam, kde mam databazi z Geogetu. Ale myslim, ze je to fuk, protoze v nastaveni a:drake se stejne ta mapa musi vybrat jako soubor, at je kdekoliv.
  • 0

#977 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:23

Ahoj. a:Drake je super program a děkuji autorům za něj. Měl bych jeden návrh na (dle mého názoru) vylepšení. V konfiguraci lze nastavit, jaké waypointy se mají automaticky zobrazovat na mapě (Nastavení > Mapy > Waypointy v mapě). V programu, který jsem používal dříve, byla v této věci jedna volba, která zobrazovala kromě úvodních souřadnic i final waypointy všech keší. Takže jsem při kouknutí do mapy rychle viděl, jestli někde v okolí nemám nějaký vyluštěný final waypoint. Tato možnost v a:Drake chybí. Zkoušel jsem použít volbu "Jen k nenalezeným keším", ale protože zobrazuje všechny waypointy, tak (především v Praze a v jiných velkých městech to bude podobné) bylo zobrazení znepřehledněno spoustou parking a jiných waypointů. Taky jsem si všiml, že ve filtru existuje možnost zvolit si typy waypointů, které mají být zobrazeny. Zde si určitě můžu zaškrtnout pouze final waypointy a ve spolupráci s výše uvedenou volbou bych se měl dostat k podobnému výsledku. Ale mám za to, že pouze podobnému, nikoliv stejnému. V takovém případě totiž zase neuvidím ostatní waypointy ani u aktuálně zobrazené keše. A to není to, co by se mi líbilo. Abych to shrnul. Líbila by se mi volba, jejímž výsledkem by bylo: * V mapě se zobrazují všechny keše (výchozí souřadnice), které odpovídají filtru, A ZÁROVEŇ všechny jejich případné final waypointy. * Pokud si zobrazím detail keše a v něm si zobrazím mapu, zobrazí se všechny waypointy zobrazené keše, které odpovídají filtru (jako nyní při volbě "Jen k nalezeným keším"). Ideální zařazení takové volby mi přijde do zmíněného nastavovacího dialogu Nastavení > Mapy > Waypointy v mapě např. pod názvem "Jen k vybrané keši + final waypointy všech keší". Nevím, jakým způsobem používají a:Drake jiní uživatelé, ale já jsem tuto volbu v předchozím programu celkem úspěšně používal (mysterky si většinou luštím "do šuplíku" a pak je vhodné vidět, kde mám co vyluštěné) a tady mi trochu chybí. Předem děkuji, pokud se nad mým návrhem aspoň zamyslíte.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#978 adicek8

adicek8

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:56

Já tedy a:Drake používám právě proto, že mi umožňuje vidět na mapě kromě cachí i všechny vyluštěné final waypointy, snadno podle toho plánuju trasy výletů, bez problémů. Používám právě volbu v Nastavení Waypointy jen k nenalezeným keším a ve Filtrech typ waypointu Final location. Pokud si dám v nastavení Waypointy jen k vybrané keši, tak sice Final waypointy nevidím, ale tuhle volbu používám tak vzácně a vyjímečně, že mi to nijak nevadí a cestu v nejbižším okolí už mám v tu chvíli dávno naplánovanou. Ale uznávám, že někomu tahle kombinace Waypointy jen k vybrané keši + Všechny ostatní pouze Final waypointy k ostatním keším (jestli jsem to teda pochpil správně) chybět třea může ...
  • 0

#979 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 19:47

adicek8 napsal/a:
Používám právě volbu v Nastavení Waypointy jen k nenalezeným keším a ve Filtrech typ waypointu Final location.

Tak jsem si to vyzkoušel a funguje to přesně tak, jak jsem předpokládal a psal výše: V této kombinaci nastavení pak v detailu keše nevidím žádné jiné waypointy než finální. Takže když si otevřu třeba detail multiny, tak neuvidím její stage. Musel bych si zase změnit nastavení, což je přesně věc, která mně trochu vadí.
Já osobně bych preferoval toto nastavení:
* v mapě všechny vyfiltrované startovní souřadnice + všechny případné finální souřadnice (případně dát možnost definovat seznam zobrazených typů waypointů, ale mně by stačily finálky)
* v detailu keše zobrazit všechny waypointy bez ohledu na nastavení filtru (včetně jejich zobrazení v mapě, pokud si ji zobrazím z detailu)
To bych považoval za super konfiguraci.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#980 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 10:47

Nejdříve chci poděkovat za program ADrake (plus), je perfektní. Ještě před měsícem jsem používal i PocketDrake, který byl také perfektní. Nyní ale řeším problém s nastavením map. Mám několik (4 a více) stažených map a chtěl bych mít možnost je přepínat pomocí ikony vlevo dole. Pokud mám 4 mapy zadané v jednom elementu MapSource a kliknu na 4. mapu (pomocí ikonky nebo i v případě Nastavení -> Mapy -> Vrsta -> výběr 4. mapy) dojde k pádu celé aplikace. Příklad souboru (V příkladu elementy sice využívají stejný soubor, ale v tom problém není, dělalo to i při jiném nastavení). <MapSource> <type>Google</type> <name>Test</name> <storage>database</storage> <MapType mode="basic"> <name>Prvni</name> <file>osm\hikebike</file> <url></url> <defaultZoom>14</defaultZoom> <minZoom>1</minZoom> <maxZoom>18</maxZoom> </MapType> <MapType mode="basic"> <name>Druhy</name> <file>osm\hikebike</file> <url></url> <defaultZoom>14</defaultZoom> <minZoom>1</minZoom> <maxZoom>18</maxZoom> </MapType> <MapType mode="basic"> <name>Treti</name> <file>osm\hikebike</file> <url></url> <defaultZoom>14</defaultZoom> <minZoom>1</minZoom> <maxZoom>18</maxZoom> </MapType> <MapType mode="basic"> <name>Ctvrty</name> <file>osm\hikebike</file> <url></url> <defaultZoom>14</defaultZoom> <minZoom>1</minZoom> <maxZoom>18</maxZoom> </MapType> </MapSource> Pokud se o tom někde psalo, tak se omlouvám za duplicitu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama